09050942046
حضور فعال مؤسسه هدایت فرهیختگان جوان در اولین همایش ملی روان شناسی مدرسه

حضور فعال مؤسسه هدایت فرهیختگان جوان در اولین همایش ملی روان شناسی مدرسه

موسسه هدایت فرهیختگان جوان حامی علمی سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه

موسسه هدایت فرهیختگان جوان حامی علمی سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه

اخبار همایش ها و کارگاه ها

خانه / همایش ها و کارگاه ها / اولین همایش بین المللی نقش فناوری های نوین در علوم انسانی

اولین همایش بین المللی نقش فناوری های نوین در علوم انسانی


یکشنبه , 15 ژانویه 2017
 


علوم انسانی به عنوان پایه های فرهنگی و زیر بنایی جوامع نقش بسزایی را در ارتقای فرهنگ و ارزش های جوامع دارند. با توجه به پیشرفت های سریعی که در حوزه ی فناوری در سطح جهان روی می دهد، علوم انسانی نیز متاثر از این فناوری ها دستخوش تغییر و تحول شده است. این تغییرات جنبه های مختلف علوم انسانی را متاثر ساخته و باعث تغییر در شیوه های آموزشی در علوم انسانی، تغییر در مبانی فلسفی، روش های کاربرد علوم انسانی، و … شده است. علوم انسانی و مبانی فرهنگی و ارزشی جامعه در ارتباط تنگاتنگی با هم می باشند؛ از این رو تغییر و تحول در علوم انسانی باعث تغییر در مبانی فرهنگی و ارزشی جامعه نیز می شود. این مساله باعث شده است تا اندیشمندان این حوزه توجه ویژه ای به این مساله داشته باشند و در همین راستا مساله ی بومی سازی علوم انسانی، توجه به رویکرد های جدید بکارگیری این علوم، توجه به علوم انسانی اسلامی و روش های نوین آموزش در حوزه ی علوم انسانی مطرح می شود. بنابراین باید متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه به تطبیق فناوری های نوین با حوزه های علوم انسانی پرداخت. در این راستا انجام امور پژوهشی و بررسی نیازهای جامعه و تطبیق آن با فناوری های روز می تواند تاثیر بسزایی را در راستای اعتلای فرهنگ و مبانی ارزشی جامعه داشته باشد. متخصصان علوم انسانی به عنوان سکان داران این حوزه باید تلاش خود را در راستای تحقق این مهم به کار گیرند.

با تأییدات خداوند متعال و تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و با عنایت به در دستور کار قرار گرفتن بومی سازی و کاربردی کردن علوم انسانی، مؤسسه فرهنگی هنری هدایت فرهیختگان جوان، در راستای عملی کردن این دستور، اقدام به برگزاری اولین همایش بین المللی نقش فناوری های نوین در علوم انسانی می نماید.

لازم به ذکر می باشد که دبیرخانه همایش بین المللی نقش فناوری های نوین در علوم انسانی به آدرس: ایران، تهران، خیابان حافظ، پایین تر از خیابان جمهوری اسلامی، خیابان جامی، خیابان احمد محمد بیک، پلاک ۱۴ کار خود را آغاز نموده است.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش به آدرس: http://www.icrth.ir/fa مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۶۱۹۷۸۷۷۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.   نظر خود را ارسال کنید

 * 
 * 
 * 
تصویر امنیتی :  *  captcha